Zdravotní obuv = zdravé nejen nohy. Říká se, a zcela oprávněně, že zdravé nohy jsou klíčem ke zdraví celého těla. A jak uvádí přední pražský ortoped MUDr. Vondráček: "Máme jen 1 pár nohou na celý život a o ten je třeba řádně pečovat!". Pro zdravé obouvání je důležité zvolit kvalitní usňové materiály, dobře padnoucí střich, měkké a lehké podešve které dobře tlumí rázy vznikající při chůzi a celkové komfortní provedení obuvi.

Komfortní obuv ORTO plus pro zdravé nohy

Při výběru zdravotní obuvi musíme kromě velikostem a šířkám obuvi věnovat náležitou pozornost i dalším podstatným aspektům. Tak např. i úzký tvar špic a prstní části obuvi či vysoké podpatky při déletrvajícím nošení následně způsobují nevratné patologické (chorobné) změny chodidel jako propadlou klenbu, bolestivé otlaky, kladívkové prsty, vbočené palce, zkrácené Achillovy šlachy apod. Potíže, které signalizují poruchy v oblasti nohou, se pak dále mohou projevovat bolestmi celých dolních končetin, ale i bolestmi páteře, hlavy i celkovou únavou. Často ani nevíme tu pravou příčinu a opakovaně se pak léčíme na něco úplně jiného. Proto je péče o nohy prvním krokem ke zdraví!

Firma ORTO plus spolupracuje s řadou výzkumných pracovišť a odborných institucí, mezi které patří například odborný server "Obuv-kůže", který nabízí aktuální dění ve světě obuvi a módních trendů. Vyrábíme zdravotní obuv i kvalitní a komfortní obuv.

Co našim zákazníkům nabízíme

Obuv společnosti ORTO plus má charakter především profylaktické zdravotní, diabetické i komfortní obuvi. Její co nejčastější používání ve volném čase k vycházkám, nákupům, či doma nebo v zaměstnání k přezutí, zabraňuje vzniku vad nohou, a to i při krátkodobém nošení módní, ze zdravotního hlediska ne vždy vhodné obuvi. Na nevratné patologické změny nohou sice nejsou a ani nemohou být zázračným elixírem, ale od vzniklých potíží se vždy znatelně uleví. Vhodný tvar nášlapné stélky s anatomickou podporou chodidla a optimální výškou podpatků či klínů prohlubování chorobných změn, pokud úplně nezastaví, tak alespoň výrazně omezí.

Naše obuv nově získala prestižní certifikaci "Komfrotní obuv" v programu Čescká kvalita!

Obuv ORTO se inspiruje přírodou

A další přednosti?

  • nenapínaný, ručně přišitý svršek ke spodku obuvi umožní zachovat celou zásobu tažnosti usně a tím docílit individuální dotvarování obuvi na každé chodidlo
  • vlnovcovitý povrch nášlapné stélky pod chodidlem zabezpečuje jeho stálé větrání a navíc působením na stimulační body provádí jejich nedráždivou masáž, působící na tělesnou i duševní pohodu
  • omezuje pocení a pálení chodidel se stálým pocitem suchých nohou, čímž se snižuje riziko vzniku plísňových onemocnění nebo naopak napomáhá jejich doléčení
  • vhodně tvarovaná a velmi lehká PU podešev svými tlumícími účinky šetří klouby a páteř, jakož i rozložení došlapaných sil na celé chodidlo
  • pocit pohodlí a komfortu obuvi (dle vzoru) dále ještě umocňují bandážované okraje svršků, odpružené přezky, regulovatelný objem svršků, anatomická podpora chodidla, pružné, ručně šité spojení svršků obuvi s podešvemi apod.

Top design, který si Vás získá

 

Cílová skupina

Tato pohodlná, komfortní, zdravotně nezávadná obuv je v dámském a pánském provedení určena téměr pro celou populaci, včetně těhotných žen. Je osvědčená především jako letní vycházková, volnočasová obuv a v čistých provozech např. v kancelářích, bankách, úřadech, školách a domácnostech jako obuv přezouvací, po celý rok.

Vážení zákazníci, přejeme Vám příjemnou a pohodlnou chůzi v naší obuvi.
Obuv ORTO
plus - první krok k Vašemu zdraví.

Obuv pro chvíle pohody

ORTO A BAREFOOT Český výrobce barefoot obuvi, je speciálně konstruovaná minimalistická obuv, která zprostředkovává chůzi naboso a poskytuje neomezený prostor pro Vaše chodidlo. Obuv je vyrobena s ultra tenkou a pružnou podešví. Při chůzi dochází k docílení maximálního spojení s povrchem. Obuv tak zprostředkuje dokonalé procvičení nohy i při chůzi po zdánlivě rovném povrchu! Svršek, podšívky i stélka obuvi jsou vždy vyrobeny z měkoučké italské usně.

 

Zdravé nohy jsou klíčem
ke zdraví celého těla

 x